INFOKUP > ODRŽANO DRŽAVNO NATJECANJE IZ INFORMATIKE

Sva imena najboljih mladih informatičara Hrvatske

petak, 24. ožujka 2017.

Ulaskom u novo, treće desetljeće nije se promijenila želja da Državno natjecanje iz informatike ostane najatraktivnije školsko natjecanje održano u Primoštenu.

Sva imena najboljih mladih informatičara Hrvatske

I dalje se nastoji unaprijediti način njegovog odvijanja kako bi se uključilo što više naprednih, nadarenih i sposobnih mladih natjecatelja. I ovaj put su školarci testirani u tri kategorije putem kojih su morali pokazati različite informatičke vještine.

  • Kategorija ALGORITMI provjerava sposobnost rješavanja složenih problema, gdje je cilj napisati savršen programski kôd koji će se izvršavati što brže.
  • Kategorija RAZVOJ SOFTVERA stavlja natjecatelje u uloge pravih arhitekata računalnih sustava, jer moraju napraviti što bolje i što veće programe kako bi dokazali da su najbolji.
  • Za one koji ne vole složene probleme ili velike programske sustave predviđena je kategorija OSNOVE INFORMATIKE, gdje se provjerava teoretsko znanje koje je uvijek od koristi.

Nakon uspješno provedenog natjecanja proglašeni su najbolji hrvatski mladi informatičari.

■   LOGO – 5. RAZRED

1. Dora Lendvaj > 5. razred > OŠ Popovača  | mentor: Žigolić Južvak  | 184 bodova

2. Luka Martinić > 5. razred > OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića - Zagreb  | mentor: Augustinović |  170 bodova

3. Renato Krpan > 5. razred > OŠ Voltino  | mentor: Pupovac | 150 bodova

■   LOGO – 6. RAZRED

1. Vlatko Borevković > 6. razred > OŠ Cvjetno naselje | mentor: Flisar Odorčić | 160 bodova

2. Marko Dorčić > 6. razred > OŠ Alojzija Stepinca  | mentor: Marinković | 140 bodova

3. Simeon Stefanović > 6. razred > OŠ Zamet  | mentor: Krišković | 132 bodova

■   LOGO – 7. RAZRED

1. Dorijan Lendvaj >  7. razred > OŠ Popovača  | mentor: Rakić  | 152 bodova

2. Antonio Dijanić > 7. razred > OŠ Nikole Hribara  | mentor: Car Postić  |  137 bodova

3. Vito Anić > 7. razred > OŠ Vjenceslava Novaka  | mentor: Gurović | 125 bodova

3. Patrik Blašković > 7. razred > OŠ Dr Mate Demarina  | mentor: Blašković | 125 bodova

■   LOGO – 8. RAZRED

1. Krešimir Nežmah > 8. razred > OŠ Matije Gupca - Zagreb  | mentor: Šolić | 144 bodova

2. Eugen Bošnjak > 8. razred > OŠ Vjenceslava Novaka  | mentor: Gurović | 134 bodova

3. Bartol Markovinović > 8. razred > OŠ Vjenceslava Novaka  | mentor: Gurović |  132 bodova

■   ALGORITMI – 5 RAZRED OŠ

1. Samuel Sobočan > 5. razred > II. osnovna škola - Čakovec  | mentor: Bartolić  |  90 bodova

2. Dora Lendvaj > 5. razred > OŠ Popovača Žigolić  | mentor: Južvak | 32 bodova

3. Dora Vidalović > 5. razred > OŠ Velika Mlaka  | mentor: Škara | 28 bodova

■   ALGORITMI – 6 RAZRED OŠ

1. Ivan Janjić > 6. razred > OŠ Zrinskih Nuštar  | mentor: Wild | 165 bodova

2. Vlatko Borevković > 6. razred > OŠ Cvjetno naselje  | mentor: Flisar Odorčić | 150 bodova

3. Marko Dorčić >  6. razred > OŠ Alojzija Stepinca  | mentor: Marinković | 140 bodova

■   ALGORITMI – 7 RAZRED OŠ

1. Dorijan Lendvaj > 7. razred > OŠ Popovača  | mentor: Rakić | 180 bodova

2. Patrik Pavić > 7. razred > OŠ Ante Kovačića - Zagreb  | mentor: Ćurić | 160 bodova

3. Martina Licul  >  7. razred > OŠ Veli Vrh - Pula  | mentor: Žufić | 115 bodova

■   ALGORITMI – 8 RAZRED OŠ

1. Krešimir Nežmah >  8. razred > OŠ Matije Gupca - Zagreb  | mentor: Šolić | 153 bodova

2. Eugen Bošnjak > 8. razred > OŠ Vjenceslava Novaka  | mentor: Gurović | 148 bodova

3. Vlatko Rohak >  8. razred > OŠ Braća Ribar - Sisak  | mentor: Koreny | 114 bodova

■   ALGORITMI – 1. razred SREDNJE ŠKOLE

1. Martin Josip Kocijan > 1. razred SŠ Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec | mentor: Blažeka | 230 bodova

2. Pavel Kliska > 1. razred SŠ XV. gimnazija - Zagreb  | mentor: Dmitrović | 227,5 bodova

3. Mislav Brnetić > 1. razred SŠ XV. gimnazija - Zagreb | mentor:  Dmitrović  | 167,5 bodova

■   ALGORITMI – 2. razred SREDNJE ŠKOLE

1. Lovro Kalinovčić > 2. razred SŠ XV. gimnazija - Zagreb  | mentor: Dmitrović | 234 bodova

2. Dominik Fistrić > 2. razred SŠ XV. gimnazija - Zagreb  | mentor: Dmitrović | 167,5 bodova

3. Dorian Granoša >  2. razred SŠ Tehnička škola Ruđera Boškovića   | mentor:  Jurić | 163,5 bodova

■   ALGORITMI – 3. razred SREDNJE ŠKOLE

1. Josip Klepec > 3. razred SŠ XV. gimnazija - Zagreb  | mentor: Dmitrović | 226 bodova

2. Leonard Inkret > 3. razred SŠ XV. gimnazija - Zagreb  | mentor: Gjurić | 210 bodova

3. Vilim Lendvaj > 3. razred SŠ XV. gimnazija - Zagreb  | mentor: Markučič  | 203 bodova

■   ALGORITMI – 4. razred SREDNJE ŠKOLE

1. Adrian Beker > 4. razred SŠ XV. gimnazija - Zagreb  | mentor: Markučič | 226 bodova

2. Ivan Avirović > 4. razred SŠ Prva gimnazija - Varaždin  | mentor: Mikac  | 203 bodova

3. Josip Kelava > 4. razred SŠ Prva gimnazija - Varaždin  | mentor: Mikac | 198 bodova

■   OSNOVE INFORMATIKE – OŠ

1. Mateo Plavec > 8. razred > OŠ Antuna Mihanovića - Zagreb  | mentor: Pavić | 41 bodova

2. Jakov Novak > 8. razred > II. osnovna škola - Čakovec  | mentor: Naranđa | 38 bodova

3. David Matijanić > 8. razred > OŠ Antuna Kanižlića | mentor: Soldić | 33,5 bodova

3. Karlo Španović > 8. razred > OŠ Vladimira Nazora - Crikvenica  | mentor: Mihalić Šebelja | 33,5 bodova

■   OSNOVE INFORMATIKE – GIMNAZIJE

1. Tin Župančić > 4. razred SŠ SŠ Ban Josip Jelačić  | mentor: Svalina | 35,5 bodova

1. Ivan Juren > 4. razred SŠ SŠ Ivanec  | mentor: Fodrek |  35,5 bodova

2. Karlo Frankola > 2. razred SŠ SŠ Mate Blažine - Labin  | mentor: Diminić | 35 bodova

3. Juraj Crneković > 3. razred SŠ SŠ Ban Josip Jelačić  | mentor: Majer Postružin | 33,5 bodova

■   OSNOVE INFORMATIKE –  PRIRODOSLOVNO-MATEMATIČKE GIMNAZIJE

1. Borna Šimić > 3. razred SŠ Klasična gimnazija fra Marijana Lanosovića s pravom javnosti  | mentor: Markovinović |  46 bodova

2. Krešimir Beštak > 4. razred SŠ XV. gimnazija - Zagreb  | mentor: Markučič | 40 bodova

3. Ivan Stjepanović > 3. razred SŠ XV. gimnazija - Zagreb  | mentor: Nikolić | 37 bodova

3. Ivan Skorupan > 4. razred SŠ XV. gimnazija - Zagreb | mentor: Štracak | 37 bodova

■   OSNOVE INFORMATIKE – STRUKOVNE ŠKOLE

1. Valentino Vukelić > 2. razred SŠ Strukovna škola Vice Vlatkovića | mentor: Spahić | 31,5 bodova

1. Dorian Granoša >  2. razred SŠ Tehnička škola Ruđera Boškovića | mentor: Jurić  | 31,5 bodova

1. Josip Vucić > 3. razred SŠ Strukovna škola Vice Vlatkovića | mentor:  Spahić | 31,5 bodova

2. David Gorup >  4. razred SŠ SŠ Krapina | mentor: Šalković | 31 bodova

3. Nikola Kaužljar >  3. razred SŠ Tehnička škola Ruđera Boškovića | mentor: Jurić | 28,5 bodova

■   RAZVOJ SOFTVERA – OŠ

1. Domagoj Gavranić > 6. razred > OŠ Ksavera Šandora Gjalskog – Zabok | mentor: Mardešić | 100 bodova

2. Jan Kocet > 6. razred > OŠ Petar Zrinski - Čabar | mentor: Šebalj-Kocet  | 90 bodova

2. Matej Košmrl > 7. razred > OŠ Petar Zrinski - Čabar | mentor:  Šebalj-Kocet | 90 bodova

3. Antonio Ivanović > 5. razred > OŠ Tomaša Goričanca - Mala Subotica | mentor: Belak | 80 bodova

3. Florijan Gotal > 5. razred > OŠ Tomaša Goričanca - Mala Subotica | mentor: Belak |  80 bodova

3. Patrik Arambašić > 8. razred > OŠ Tomaša Goričanca - Mala Subotica | mentor: Belak | 80 bodova

■   RAZVOJ SOFTVERA – SREDNJE ŠKOLE

1. Gabrijel Boduljak > 3. razred SŠ III. gimnazija - Split | mentor: Dužević | 100 bodova

1. Roko Radanović > 3. razred SŠ III. gimnazija - Split | mentor: Dužević | 100 bodova

1. Boris Borović > 4. razred SŠ III. gimnazija - Split | mentor: Dužević | 100 bodova

2. Leon Tuček > 4. razred SŠ XV. gimnazija - Zagreb | mentor: Markučič |  90 bodova

3. Antonio Erdeljac > 1. razred SŠ Prva riječka hrvatska gimnazija | mentor: Široka |  80 bodova

 

 

Vezani članci
Školski portal: Mladi informatičari Patrik PAVIĆ i Krešimir NEŽMAH srebrni, a Dorijan LENDVAJ i Pavel KLISKA brončani

Mladi informatičari Patrik PAVIĆ i Krešimir NEŽMAH srebrni, a Dorijan LENDVAJ i Pavel KLISKA brončani

S olimpijade koja je okupila 325 natjecatelja iz 87 zemalja svijeta,…

Školski portal: Ivana BAŠIĆ jedna je od sto najboljih prosvjetnih djelatnika na svijetu i dobitnica nagrade ‘Global Teacher Award’

Ivana BAŠIĆ jedna je od sto najboljih prosvjetnih djelatnika na svijetu i dobitnica nagrade ‘Global Teacher Award’

Nagrada Global Teacher Award dodjeljuje se učiteljima i nastavnicima koji daju poseban…

Školski portal: Brončane medalje osvojili su Mislav BARIĆ, Luka LIST, Barbara SUMIĆ i Ivor VAVRA PLAVŠIĆ

Brončane medalje osvojili su Mislav BARIĆ, Luka LIST, Barbara SUMIĆ i Ivor VAVRA PLAVŠIĆ

Brončanu medalju osvojili su maturanti Mislav BARIĆ iz III. gimnazije…

5+ klub
Stručni skupovi Školske knjige
Slovopis
e priručnik
Preuzimanje digitalnih udžbenika
Preuzimanje višemedijskih materijala
Preuzimanje višemedijskih materijala za srednju školu
E-priručnik Tehnička podrška
Lente vremena
Školski portal: Likovni projekt zaštite biološke i kulturne raznolikosti Plitvičkih jezera

Likovni projekt zaštite biološke i kulturne raznolikosti Plitvičkih jezera

Potaknuta željom da učenicima približim jedinstveni…

Školski portal: Djeca ne čitaju, jer ne čitaju ni roditelji

Djeca ne čitaju, jer ne čitaju ni roditelji

Tehnofobi smatraju da odgajamo generaciju koja…

Školski portal: „Mitovi, legende i bajke“

„Mitovi, legende i bajke“

Ovogodišnja je tema „Mitovi, legende i…

Finska postaje prva zemlja koja će ukinuti sve školske predmete

Finska postaje prva zemlja koja će ukinuti sve školske predmete

...nego su odlučili provesti revoluciju svojeg…

Zašto djeca danas šute, sjede i plaše se lopte?

Zašto djeca danas šute, sjede i plaše se lopte?

Zašto je važna dinamička akomodacija i…

Zašto su učitelji tako umorni

Zašto su učitelji tako umorni

Ako ste poput većine učitelja koje…