Posebna i izazovna školska godina 2020./2021. uspjela je, unatoč svim preprekama, iznjedriti kreativne i prekrasne glazbene izvedbe mladih glazbenika od vrtićke do srednjoškolske dobi.
Zahvaljujući entuzijazmu i velikoj ljubavi prema glazbi i glazbenom stvaralaštvu koji, unatoč svim nedaćama, žive u školama, među djecom i njihovim učiteljima i profesorima, uspio se održati ovogodišnji Susret đaka glazbenjaka čime je ostala neprekinuta njegova dugogodišnja tradicija održavanja.
U ovom posebnom izdanju sudjeluju djeca i mladi iz 20 osnovnih škola, jednog kulturno-umjetničkog društva te dviju srednjih škola! U 29 izvedaba okupilo se više od 300 djece i mladih iz cijele Hrvatske. Vrlo je lijepo i zanimljivo gledati, slušati i uspoređivati izvedbe svih sudionika, od najmlađih do najstarijih.
Srednjoškolci se mogu prisjetiti kako su oni započinjali svoje glazbeno stvaralaštvo, a najmlađi, vrtićanci i osnovnoškolci, mogu vidjeti kako će s vremenom napredovati i dostići visoku razinu izvođenja glazbe i glazbenog stvaralaštva.
Domaćin Susreta je OŠ „Ljubo Babićˮ iz Jastrebarskog, na čijem YouTube kanalu možete pogledati videosnimku cijelog koncerta, a pokrovitelj Školska knjiga.
Odakle dolaze naši sudionici i koje su glazbene poslastice pripremili, pogledajte u Programu. Hvala svim sudionicima na glazbi, kreativnosti i radosti! A vi, dragi gledatelji i slušatelji, uživajte!
Program Susreta đaka glazbenjaka 2021. godine:
1. DOMAĆIN – OŠ „LJUBO BABIĆ˝, JASTREBARSKO
„La musica di notteʺ i „Bijeli jelenˮ
Izvođači: Pjevački zbor starije dobi i učenici 4.a razreda
Klavirska pratnja: Elizabeta Skobe
Voditelj: Maja Kraljev
2. OŠ NIKOLE TESLE, ZAGREB
„Jabuko, jabučiceʺ i „Himna zadrugaraˮ
Izvođači: Mali zbor 3.a razreda
Voditelj: Marijana Kovačić
3. KUD POKUPLJE
„Chiken Dance Songˮ „Kiki pjesma”, „Mi smo djeca veselaˮ, „Mali bratec Ivoˮ
Izvođači: najmlađi članovi KUD-a
Voditelj: Jasminka Podlejan
4. OŠ LUDINA, VELIKA LUDINA
„You Are My Sunshineˮ i „Mamaˮ
Izvođači: učenici 4. razreda i učenica 6.b razreda Ella Elizabeta Pavlović
Voditelj: Pina Žilić
5. OŠ POKUPSKO
„Rastanak na Kupiˮ“
Izvođači: Tamburaška skupina
Voditelj: Marijo Ožaković
„Jerusalemaˮ
Izvođači: Plesna skupina
Voditelj: Jasminka Podlejan
6. OŠ MARINA DRŽIĆA, ZAGREB
„Za koronu mjesta nemaˮ
Izvođači: MD Trio
Voditelj: Katarina Kalajžić Golac
7. OŠ ZORKE SEVER, POPOVAČA, PŠ OSEKOVO
„Do, Re, Miˮ
Izvođači: učenici 4. razreda
Voditelj: Pina Žilić
8. KUD POKUPLJE
„Kupom plovi lađicaˮ i „Okreni se, moje kolo maloˮ
Izvođači: Dječja skupina i Tamburaška skupina
Voditelji: Jasminka Podlejan i Marijo Ožaković
9. OŠ IVAN GORAN KOVAČIĆ, GORA, PETRINJA
„Svi smo uz vasˮ
Izvođači: učenici 6.a razreda
Voditelj: Maja Ostojić
10. OŠ JOŽE ŠURANA, VIŠNJAN, PŠ KAŠTELIR
„Narančaˮ
Izvođači: učenici 4. razreda
Voditelj: Tina Pajdaš
11. OŠ JOŽE ŠURANA, VIŠNJAN, PŠ VIŽINADA
„Mi smo piratiˮ
Izvođači: učenici 4. razreda
Voditelj: Tina Pajdaš
12. OŠ „RAVNE NJIVE-NESLANOVAC”, SPLIT
„Dođiˮ, „Postoji jedanˮ, „Do, Re, Miˮ
Izvođači: duet – Mihaela Bulat i Mihaela Vrdoljak te učenici 4. razreda
Voditelj: Zlatka Bakotić
13. OŠ SESVETE
„Volim osmijeh tvojˮ
Izvođači: Petra Cesar, Franka Čorak, Sofia Galir, Ana Jukić, Viktoria Perić, Karla Žličar, Kiara Žličar
Crtači: Kristina Đurđević, Antea Kovačević, Dora Kušić, Viktoria Perić, Kiara Žličar
Voditelj: Katarina Seletković
14. OŠ „GRIGOR VITEZˮ, SVETI IVAN ŽABNO
„Licitarˮ
Izvođači: Tamburaška skupina OŠ „Grigor Vitezˮ
Voditelj: Višnjica Radić
15. OŠ „GRIGOR VITEZˮ, SVETI IVAN ŽABNO
„You Are The Reasonˮ
Izvođač: Petra Anjoš
Voditelj: Višnjica Radić
16. OŠ „STANOVI”, ZADAR
„Hvalospjev ljubaviˮ
Izvođači: učenici 4. razreda
Voditelj: Magdalena Miočić
17. OŠ „STANOVI”, ZADAR
„You Raise Me Upˮ
Izvođači: učenici 6. razreda
Voditelj: Magdalena Miočić
18. OŠ KALNIK
„Ja sam za plesˮ
Izvođači: učenici 3. razreda
Voditelj: Ivana Šiković
19. OŠ LJUDEVITA MODECA, KRIŽEVCI
„Family Addamsˮ
Izvođači: 5.a razred
Voditelj: Sandra Poštić
20. OŠ LJUDEVITA MODECA, KRIŽEVCI
„Everybody Needs Somebodyˮ
Izvođači: učenici 6.d razreda
Voditelj: Sandra Poštić
21. OŠ SESVETSKI KRALJEVEC
„Rock-razgibavanjeˮ
Izvođači: Vokalna skupina
Voditelj: Mirta Stublić
22. OŠ JOSIPA RAČIĆA, SREDNJACI, ZAGREB
„Daniˮ
Izvođači: učenici 4.c razreda
Voditelj: Matea Petrić
23. OŠ JOSIPA RAČIĆA, SREDNJACI, ZAGREB
„Sing, Sing, Singˮ
Izvođači: učenici 6.b razreda
Voditelj: Matea Petrić
24. OŠ SVETI PETAR OREHOVEC
„Macarenaˮ
Izvođači: učenici 5. razreda
Voditelj: Ivana Šiković
25. OŠ „BRAĆA SELJANˮ, KARLOVAC
„Kroz nas se može promijeniti svijetˮ
Izvođači: učenici 5.a razreda
Voditelj: Ema Ulemek
26. OŠ EUGENA KUMIČIĆA, VELIKA GORICA
ZbrKu i Ruždjakov Ubu
Voditelj: Mladen Ergić
27. OŠ ČAZMA
„Let It Beˮ
Izvođač: Mijo Pušeljić
Voditelj: Nikolina Brajković
28. SREDNJA ŠKOLA GLINA
„Drunken Sailorˮ
Izvođači: Vokalna skupina Srednje škole Glina
Voditelj: Marijo Ožaković
29. GIMNAZIJA JOSIPA SLAVENSKOG, ČAKOVEC
„Bohemian Rhapsodyˮ
Izvođači: Poetikon
Voditelj: Damir Rodiger
Čestitke svima na prekrasnim izvedbama i hvala vam što ste uljepšali ovu školsku godinu!
Glazba nas spaja
■ Piše: Maja Kraljev, učiteljica glazbene kulture | OŠ Ljubo Babić, Jastrebarsko ■