U prostorima Visokog učilišta Algebra danas je održana 3. HRVATSKA LOGO OLIMPIJADA na kojoj je nastupilo 25 natjecatelja i natjecateljica iz Zagreba, Rijeke, Velike Gorice, Pazina i Popovače.
Hrvatska Logo olimpijada, u organizaciji Hrvatskog saveza informatičara, godišnje je informatičko natjecanje učenika osnovnih škola Republike Hrvatske, kojim se žele okupiti učenici koji su tijekom školske godine postigli najbolji uspjeh na natjecanjima u programskom jeziku Logo.
NAJBOLJE REZULTATE SU POSTIGLI
1.] Josip ŠEBELJA, 7 razred
OŠ “Sveti Matej” Viškovo | Centar tehničke kulture Rijeka ■ ukupno bodova: 100
1.] Lovro TUNJIĆ , 8 razred
OŠ Tituša Brezovačkog, Zagreb ■ ukupno bodova: 100
3.] Jakov BLAŠKOVIĆ, 8 razred
OŠ Ivana Filipovića Zagreb ■ ukupno bodova: 70
3.] Marta LJUBIĆ, 7 razred
OŠ “Fran Franković” Rijeka | Centar tehničke kulture Rijeka ■ ukupno bodova: 70
3.] Šimun TOMIĆ, 8 razred
OŠ Josipa Račića, Zagreb ■ ukupno bodova: 70
OSTALI REZULTATI I POREDAK
6.] Svebor STUBLIJA, 8. r. | OŠ “Rikard Katalinić Jeretov” Opatija | Centar tehničke kulture Rijeka ■ 50 bodova
7.] Gabriel KATIĆ, 7. r. | OŠ Bartola Kašića Zagreb ■ 40 bodova
8.] Rebeka ĆAĆIĆ, 6. r. | OŠ Jurja Habdelića Velika Gorica ■ 30 bodova
8.] Lola ĆURLIN, 7. r., OŠ Ivana Filipovića Zagreb ■ 30 bodova
8.] Leona GRANOŠA, 7. r. | OŠ Ivana Cankara Zagreb ■ 30 bodova
8.] Patrik KLOVAR LUKARIĆ, 7. r. | Centar tehničke kulture Rijeka ■ 30 bodova
8.] Iva LAŠTRO, 7. r. | OŠ “Nikola Tesla” Rijeka | Centar tehničke kulture Rijeka ■ 30 bodova
8.] Zoe POSOKHOVA, 7. r. | S VIJUGOM Zagreb ■ 30 bodova
14.] Antonio BOGOVIĆ, 8. r. | IK “VEL_IK” Velika Gorica ■ 20 bodova
14.] Jan OLENKOVIĆ, 6. r. | OŠ Mladost Zagreb ■ 20 bodova
14.] Luka PADOVAN, 8. r. | OŠ Vjenceslava Novaka Zagreb ■ 20 bodova
14.] Ivo PAVIČIĆ, 6. r. | OŠ Matka Laginje Zagreb ■ 20 bodova
14.] Vanja PETROPOLI, 6. r. | Dom mladih Rijeka ■ 20 bodova
14.] Fran SUČIJA, 6. r. | OŠ Ivana Meštrovića Zagreb ■ 20 bodova
20.] Lovro JURASIĆ, 6. r. | Dom mladih Rijeka ■ 10 bodova
20.] Ozren Vili PAUNOVIĆ, 5. r. | OŠ Dragutina Domjanića Zagreb ■ 10 bodova
20.] Vid SUMAN, 6. r. | OŠ Vladimira Nazora Pazin ■ 10 bodova
20.] Karlo VUČAK, 5. r. | Dom mladih Rijeka ■ 10 bodova
24.] Ivan PRIKRATKI, 5. r. | OŠ Popovača | Robotičko informatički klub Popovača ■ 0 bodova
24.] Luka RIČKOVIĆ, 8. r. | OŠ Ludina | Robotičko informatički klub Popovača ■ 0 bodova
Na ovom natjecanju sudjelovalo je 24 najuspješnijih učenika osnovnih škola s nacionalnih natjecanja u školskoj godini 2021/2022 [Hrvatska Logo Liga u organizaciji Hrvatskog saveza informatičara [HSIN-a] i Državno natjecanje iz informatike u organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatskog saveza informatičara], koji su tijekom tri sata natjecanja rješavati 4 do 6 zadataka. Dugogodišnji stručni suradnici HSIN-a, sve redom naši najbolji bivši natjecatelji, osiguravaju im teške i kvalitetne ali primjerene zadatke, najbolje okruženje za natjecanje i objektivno i pravedno ocjenjivanje.
Hrvatsku Logo olimpijadu HSIN ove godine organizira treći put s ciljem jačanja i afirmacije programskog jezika Logo. Program se financira iz javnih potreba za tehničku kulturu, a pokroviteljstvo i potporu pružaju Hrvatska zajednica tehničke kulture i Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske. [IZ DRUGIH IZVORA | hsin.hr ]