Godinu na odlasku Hrvatski je savez informatičara obilježio organizacijom Dana HSIN-a i tom smo se prilikom prisjetili svih uspješno provedenih programa, osvojenih medalja i postignutih uspjeha naših mladih informatičara.
Kako priliči prosincu, dodijeljene su i nagrade najboljim natjecateljima na Hrvatskoj logo ligi, Hrvatskom otvorenom natjecanju u informatici te međunarodnim natjecanjima.
Događaj je otvorio predsjednik HSIN-a Vlado LENDVAJ i ovoga puta istaknuvši kako hrvatski informatičari (u ovom trenutku prvenstveno studenti), uz poljske, ostvaruju najbolje rezultate u Europskoj uniji.
Na to se nadovezao državni tajnik Bernard GRŠIĆ, u ime Središnjeg državnog ureda za digitalizaciju društva, koji je osigurao poklone za nagrađene učenike.
Predstavnici HSIN-a tajnik Krešimir MALNAR i Alenka DOGAN CAPAN uručili su poklone učenicima koji su ostvarili najbolje rezultate u Hrvatskoj logo ligi i Hrvatskom otvorenom natjecanju u informatici (HONI) za osnovne i srednje škole.
Malnar je podsjetio i na rezultate koje su natjecatelji ostvarili na međunarodnim natjecanjima: Europskoj informatičkoj olimpijadi za djevojke, Srednjoeuropskoj informatičkoj olimpijadi, Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi, Europskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi, Juniorskoj balkanskoj informatičkoj olimpijadi i Srednjoeuropskom studentskom ICPC natjecanju.
Ne smije se zaboraviti i ovogodišnje vrijedne voditelje međunarodnih natjecanja: Vito ANIĆ, Patrik PAVIĆ, Martina LICUL, Ivan PALJAK, Nikola DMITROVIĆ i Krešimir MALNAR.
Ta mladost, koja voli informatiku, zaista je zaslužila priznanja, a ovdje objavljujemo sve nagrađene koji su zaslužili prva tri mjesta u Hrvatskoj logo ligi i Hrvatskom otvorenom natjecanju u informatici 2022./2023.
Priznanja su došle u prave ruke, a u HRVATSKOJ LOGO LIGI su ih dobili:
■ PRVI RAZRED
♦ Mirta ČAKIĆ, ekipa PlusPlus
♦ Mia SUMAN, ekipa OŠ Vladimira Nazora Pazin
♦ Sven STJEPANOVIĆ, ekipa Informatički klub BIT Kutina
■ DRUGI RAZRED
♦ Michael LOHNINGER, ekipa SURLA Samobor
♦ Leon SOŠIĆ, ekipa OŠ Vladimira Nazora Pazin
♦ Teo ŠOUFEK, ekipa Informatički klub BIT Kutina
■ TREĆI RAZRED
♦ Mislav BABIĆ, ekipa Klub tehničke kulture Lipovljani
♦ Mihael KATIĆ, ekipa Salezijanska OŠ Zagreb
♦ Luka MARENIĆ, ekipa Informatički klub „NET” Ivanić-Grad
■ ČETVRTI RAZRED
♦ Filip UDOVČIĆ, ekipa OŠ Josipovac
♦ Nikola LUGARIĆ, ekipa SURLA Samobor
♦ Fran OLENKOVIĆ, ekipa OŠ Mladost Zagreb
■ PETI RAZRED
♦ Gabriel ŠIMEK, ekipa Robotičko informatički klub Popovača
♦ Lovro ŽAGAR, ekipa MIK / MIS Čakovec
♦ Maja MARENIĆ, ekipa Informatički klub „NET” Ivanić-Grad
■ ŠESTI RAZRED
♦ Ivan PRIKRATKI, ekipa Robotičko informatički klub Popovača
♦ Lav MLINAR, ekipa Manuški programeri Split
♦ Karlo VUČAK, ekipa Dom mladih Rijeka.
■ SEDMI RAZRED
♦ Karlo PERIĆ, ekipa Dom mladih Rijeka
♦ Vanja PETROPOLI, ekipa Dom mladih Rijeka
♦ Jan OLENKOVIĆ, ekipa OŠ Mladost Zagreb
■ OSMI RAZRED
♦ Josip ŠEBELJA, ekipa Centar tehničke kulture Rijeka
♦ Gabriel KATIĆ, ekipa OŠ Bartola Kašića Zagreb
♦ Marta LJUBIĆ, ekipa Centar tehničke kulture Rijeka.
U HRVATSKOM OTVORENOM NATJECANJU U INFORMATICI 2022./2023., koje je znatno teže i složenije natjecanje, priznanja su zaslužili:
■ TREĆI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
♦ Andro ŠTEFULJ, ekipa Mladi informatički stručnjaci
♦ Ilan BUZA, ekipa Mladi informatički stručnjaci
♦ Bartol ŠIŠUL, ekipa Udruga mladih programera S VIJUGOM Zagreb
■ ČETVRTI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
♦ Filip UDOVČIĆ, ekipa OŠ Josipovac
♦ Pavao MARGOTIĆ, ekipa Mladi informatički stručnjaci
♦ Filip MATIĆ, ekipa Udruga mladih programera S VIJUGOM Zagreb
■ PETI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
♦ Gabriel ŠIMEK, ekipa RIK Popovača
♦ Gita RADIKOVIĆ, ekipa Mladi informatički stručnjaci
♦ Fran TOPOLNJAK, ekipa Mladi informatički stručnjaci
■ ŠESTI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
♦ Borna GUDAC, ekipa Centar tehničke kulture Rijeka
♦ Vili Ozren PAUNOVIĆ, ekipa Udruga informatičara Božo Težak Zagreb
♦ Ivan PRIKRATKI, ekipa RIK Popovača
■ SEDMI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
♦ Ivo PAVIČIĆ, ekipa Udruga informatičara Božo Težak Zagreb
♦ Ivano LUKAČEVIĆ, ekipa Mladi informatički stručnjaci
♦ Nikola VLAŠIĆ, ekipa OŠ Čavle
■ OSMI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
♦ Dino HADŽIĆ, ekipa Udruga informatičara Božo Težak Zagreb
♦ Vito TOŠEVSKI, ekipa OŠ don Lovre Katića Solin
♦ Leona GRANOŠA, ekipa Udruga informatičara Božo Težak Zagreb
■ PRVI RAZRED SREDNJE ŠKOLE
♦ Fabijan CIKAČ, ekipa XV. gimnazija Zagreb
♦ Lovro TUNJIĆ, ekipa XV. gimnazija Zagreb
♦ Karlo BRČIĆ, ekipa XV. gimnazija Zagreb
■ DRUGI RAZRED SREDNJE ŠKOLE
♦ Luka DUPLANČIĆ, ekipa XV. gimnazija Zagreb
♦ Nikola VUJICA, ekipa XV. gimnazija Zagreb
♦ Fran ŠKARICA, ekipa XV. gimnazija Zagreb
■ TREĆI RAZRED SREDNJE ŠKOLE
♦ Lara SEMEŠ, ekipa XV. gimnazija Zagreb
♦ Jakov CELIN, ekipa XV. gimnazija Zagreb
♦ Bruno KOSMAČIN, ekipa Prva gimnazija Varaždin
■ ČETVRTI RAZRED SREDNJE ŠKOLE
♦ Fran BABIĆ, ekipa XV. gimnazija Zagreb
♦ Ivan JANJIĆ, ekipa XV. gimnazija Zagreb
♦ Toni BRAJKO, ekipa Gimnazija Lucijana Vranjanina Zagreb.
Popis nagrađenih potvrđuje kako se neke sredine poput Zagreba, Rijeke, Čakovca, Popovače ističu po broju nagrađenih sudionika na razini osnovnih škola dok su na razini srednjih škola tek jedan učenik iz Gimnazije Lucijana Vranjanina i jedan iz Prve gimnaziije Varaždin „kao pravi gosti”među učenicima zagrebačke XV. gimnazije.