Dramska skupina učenika 3d razreda Osnovne škole „Ivan Benković“ iz Dugog Sela, pod vodstvom učiteljice Mirjane Pavlić, ostvarila je izvanredan uspjeh plasiravši se na ovogodišnju državnu Smotru LiDraNo.
Na županijskom natjecanju u Velikoj Gorici njihova je izvedba „Vlaka u snijegu” briljirala među 31 školom i 19 skupnih dramskih izvedbi osiguravši im prolazak na najvišu razinu ovog prestižnog natjecanja.
Ponosna na svoje učenike Mirjana Pavlić, njihova mentorica i učiteljica, kaže kako su komentari stručnog žirija bili izuzetno pohvalni, a nije izostala i podrška drugih sudionika natjecanja.
Isti je uspjeh ponovljen i na državnoj Smotri LiDraNo održanoj u Vinkovcima (od 3. 5. do 5. 5. 2025.) gdje su sudjelovali svi pobjednici svojih županija.
Izvedba je naših učenika bila originalna i zapažena. Uz ovaj su uspjeh učenici 3. d pokazali sjajan odgoj i uzorno ponašanje. Stekli su nova prijateljstva i iskustva što će, zasigurno, motivirati učenike da svoj „vlakić“ uspješno voze dalje. Povratkom iz Vinkovaca učenike je pred školom dočekalo pravo slavlje: konfeti, šampanjac i crveni tepih koje su za njih organizirali školske kolege, roditelji i školski pedagog.




