Juniorska hrvatska informatička olimpijada, u organizaciji Hrvatskog saveza informatičara, najprestižnije je i najznačajnije godišnje informatičko natjecanje učenika osnovnih škola Republike Hrvatske, koje se održava po uzoru i u skladu s pravilima međunarodnih informatičkih natjecanja.
Na današnjem natjecanju sudjelovala su 22 najuspješnija učenika/ce osnovnih škola s nacionalnih natjecanja u školskoj godini 2021/2022 koji su tijekom četiri sata natjecanja rješavali problemske zadatake na algoritamskoj osnovi, čija su rješenja kodirali u programskim jezicima Python i C/C++.
Dugogodišnji stručni suradnici HSIN-a, sve redom naši najbolji bivši natjecatelji, osiguravaju im teške i kvalitetne ali primjerene zadatke, najbolje okruženje za natjecanje i objektivno i pravedno ocjenjivanje.
1.] mjesto | 350 bodova
Lovro TUNJIĆ
| 8. razred | OŠ Tituša Brezovačkog, Zagreb | Udruga informatičara Božo Težak, Zagreb
2.] mjesto | 280 bodova
Fabijan CIKAČ
| 8. razred | OŠ Kajzerica | Udruga informatičara Božo Težak, Zagreb
3.] mjesto | 220 bodova
Karlo BRČIĆ
| 8. razred | OŠ Kajzerica | Udruga informatičara Božo Težak, Zagreb
OSTALI PLASIRANI SU
4.] 205 bodova
Maša DOBRIĆ | 8. razred |OŠ Jure Kaštelana, Zagreb | Udruga informatičara Božo Težak Zagreb
4.] 205 bodova
Dino HADŽIĆ | 7. razred | OŠ Ljubljanica, Zagreb | S VIJUGOM Zagreb
6.] 185 bodova
Gabriel KATIĆ | 7. razred |OŠ Bartola Kašića, Zagreb – Udruga informatičara Božo Težak Zagreb
7.] 165 bodova
Ivo PAVIČIĆ | 6. razred | OŠ Matka Laginje Zagreb | Udruga informatičara Božo Težak, Zagreb
7.] 165 bodova
Lana ŠKARICA | 8. razred | OŠ A. G. Matoša, Zagreb | Udruga informatičara Božo Težak Zagreb
9.] 160 bodova
Lana ŠĆUKANEC | 8. razred | Udruga informatičara Božo Težak, Zagreb
10.] 150 bodova
Filip JERLEKOVIĆ | 8. razred | Udruga informatičara Božo Težak, Zagreb
11.] 135 bodova
Borna LEBINAC MILINOVIĆ | 8. razred |Udruga informatičara Božo Težak, Zagreb
12.] 115 bodova
Josip ŠEBELJA | 7. razred |OŠ “Sveti Matej”, Viškovo | Centar tehničke kulture Rijeka
13.] 110 bodova
Leo DOLENEC | 7. razred |OŠ Draškovec | Mladi informatički stručnjaci Čakovec
13.] 110 bodova
Mare ZRNO AGOLI | 8. razred | OŠ A. G. Matoša, Zagreb
15.] 60 bodova
Ivano LUKAČEVIĆ | 6. razred | II. OŠ Čakovec | Mladi informatički stručnjaci Čakovec
16.] 56 bodova
Borna GUDAC | 5. razred |OŠ Kraljevica
17.] 50 bodova
Ozren Vili PAUNOVIĆ | 5. razred | S VIJUGOM Zagreb
17.] 50 bodova
Marin ROĐAK | 6. razred | VI. OŠ Varaždin | Mladi informatički stručnjaci Čakovec
19.] 40 bodova
Matej KOVAČEVIĆ | 5. razred |OŠ Tužno
19.] 40 bodova
Jakov MARODI | 5. razred |OŠ Nedelišće | Mladi informatički stručnjaci Čakovec
21.] 37 bodova
Marko TRIPKOVIĆ | 6. razred | OŠ Centar, Pula
22.] 5 bodova
Jozo TADIĆ | 5. razred | OŠ Ante Kovačića, Zagreb | S VIJUGOM Zagreb
…………………..
Najbolji natjecatelji s današnje 11. juniorske informatičke olimpijade dobili su diplome, pripadajuće zlatnu, srebrnu i brončanu medalju, a 6 do 8 najbolje plasiranih učenika stekli su i pravo sudjelovanja na Juniorskim izbornim pripremama, gdje će se kroz dva izborna ispita odrediti ukupno najbolji učenici i članovi hrvatske informatičke reprezentacije osnovnoškolaca koji će zastupati Republiku Hrvatsku na juniorskim međunarodnim informatičkim natjecanjima u ovoj godini.
Inače, Juniorsku hrvatsku informatičku olimpijadu organizira Hrvatski savez informatičara od 2012. godine, a program se financira iz javnih potreba za tehničku kulturu, uz pokroviteljstvo i potporu Hrvatske zajednice tehničke kulture i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.