SINJ: ROBO CUP JUNIOR 2017.

Festival robotike i malih genijalaca

ponedjeljak, 13. ožujka 2017.

U Sinju je organizirano 2.kolo Hrvatske lige robotičara-HROBOS-a na kojem je sudjelovalo oko 220 učenika u 11 različitih kategorija. Gledatelji su uživali u umijeću mladih robotičara, a robotičari u sjajnim rezultatima.

Natjecanja u devet kategorija su se održavale po pravilima svjetske RoboCup organizacije, deseta kategorija je namjenjena stvaranju robotičkog podmlatka - Recue Line Beginner, a jedanaesta je Robotička alka Junior koja je u Sinju pobudila veliko zanimanje.

Evo i pobjednika po kategorijama.

■   Kategorija: ROBOTIČKA ALKA

1. Zajednica tehničke kulture Karlovac > Suzana Šnajdar, mentor

Dominik Topić, alkar

2. OŠ Ivana Mažuranića Obrovac Sinjski > Stipe Radić, mentor

Marko Jurela, alkar

3. II jezična gimnazija Split > Branko Čatipović, mentor

Toma Čatipović, alkar

■   Kategorija: RESCUE Line Beginner

1. Robo Koprivnica > OŠ Antun Nemčić Gostovinski > Mario Perković, mentor >

natjecatelji: Gregor Gašparić; Maksimiljan Perković                                                       

2. TeFi > OŠ A. N. Gostovinski > Ivana Petričević, mentor >

natjecatelji: Teo Kežman; Filip Petričević                                                                               

3. TOYOTA > O.Š. Antun Nemčić Gostovinski Koprivnica > Berislav Kovač, mentor >

natjecatelji: Luka Cuković; Marko Kovač; Matija Bogomolec

■   Kategorija: RESCUE LINE

1. Žice i žaruljice > I OŠ Dugave > Domagoj Premec, mentor >

natjecatelj: Grgur Premec

2. Noa > I.OŠ Varaždin > Ivan Kolarić, mentor >

natjecatelj: Noa Šoić

3. Sven > I.OŠ Varaždin> Ivan Kolarić, mentor >

natjecatelj: Sven Vojnović

■   Kategorija: RESCUE MAZE

1. Hrvatski robotički savez > Robofreak i Hrvatsko društvo za robotiku > Zoran Pribičević, mentor         

natjecatelji: Matej Novosad; Janko Pribičević; Ines Kušen

2. Lisica > Robofreak i Hrvatsko društvo za robotiku > Zoran Pribičević, mentor

natjecatelj: Dinko Pribičević                                                                                                             

3. CWETEKI > I.OŠ Varaždin > Ivan Kolarić, mentor >

natjecatelj: Sven Vojnović

■   Kategorija: SOCCER LIGHT SECONDARY

1. Školska  knjiga > Robofreak i HDR > Zoran Pribičević, mentor

natjecatelji: Roko Parać, Matko Pribičević, Branimir Ćaran, Andro Katanec, Petar Slaviček

2. Last minute > Udruga za robotiku, Split > Frane Drnas, mentor

natjecatelji: Darijan Gudelj; Ivan Govorko; Josip Đipalo                         

■   Kategorija: SOCCER LIGHT PRIMARY

1. Cro Adriatic > Udruga mladih robotičara > Zoran Vukić, mentor

natjecatelji: Antonio Nikolić; Paško Zekić

2. Cveteki > Robofreak > Ivan Kolarić, mentor

natjecatelj: Noa Šoić                                                                                                                                                                                   

■   Kategorija: ON STAGE PRIMARY

1. Rocky > Robofreak > Ivica Kolarić, mentor                                               

natjecatelji: Martin Peček; Borna Svržnjak

2. RoboMasters > OŠ Dobriše Cesarića, Zagreb > Karmen Kos, mentor

natjecatelji: Goran Vukmanović; Ivan Matošević

3. Komesari > Hrvatsko društvo za robotiku > Ivica Kolarić, mentor

natjecatelji: Bruno Perec; Fran Bujan

■   Kategorija: ON STAGE SECONDARY

1. Zagorski Danceri > I OŠ Varaždin > Ivica Kolarić, mentor

natjecatelji: Nera Kuzminski; Ana Klarić; Nika Vinković; Pavao Želimorski

2. SŠ Bol > Lucija Špacal > Ante Kraljević, mentor

natjecatelji: Kate Pavišić; Nicol Lovrić; Lucija Ivičić; Frane Radić

3. Boduli > OŠ Bol > Lucija Špacal, mentor

natjecatelji: Marija Karninčić; Mia Pivčević; Leon Lisičar; Franko Karmelić; Petra Soljačić

■   Kategorija: CO SPACE PRIMARY

1. BiFtech-2 > OŠ Ludina > Damir Belavić, mentor

natjecatelj: Bruno Pernar                                                                                                                                                          

2. Connect IT junior > Connect IT udruga za razvoj ICT < Mladen Sudar, mentor

natjecatelji: Roko Lukenda; Josip Boroz; Ina Sudar; Rea Sudar

3. CroTwins > RIK Nuštar i OS Zrinskih Nuštar > Mirko Janjić, mentor

natjecatelji: Ivan Janjić; Lucija Janjić                                                                     

■   Kategorija: CO SPACE SECONDARY

1. CroSpace Team > Hrvatsko društvo za robotiku > Željka Davosir Klarić, mentor

natjecatelj: Marko Pongrac                                                                                         

2. Ducati komponenti > Srednja škola Ludbreg > Željko Posavec, mentor                                              

natjecatelj: Antonio Vlahović                                                                                     

3. Connect IT Team > Connect IT usruga za razvoj ICT > Ognjen Petrović, mentor

natjecatelji: Pavo Matanović; Kristian Ivanković; Marino Šišmanović

  •  U Sinju su proglašeni kapetani najboljih ekipa koje na osnovu rezultata iz Zagreba i Sinja možemo prijaviti na svjetsko natjecanje u Nagoyu ako za to budu osigurana sredstava.

[ U kategoriji Soccer Open League prijavila se samo jedna ekipa, pa se ova ekipa mora dokazati na međunarodnim natjecanjima u Austriji i Slovačkoj da bi je prijavili na natjecanje u Japan.]

...............................................

UKUPNI POBJEDNICI SU

kategorija: RESCUE LINE

■  ŽICE I ŽARULJICE > I OŠ Dugave > Domagoj Premec, mentor >

Grgur Premec, kapetan

kategorija: RESCUE MAZE

■  HRVATSKI ROBOTIČKI SAVEZ > Robofreak i HDR > Zoran Pribičević, mentor >

Matej Novosad, kapetan

kategorija: SOCCER LIGHT PRIMARY     

■  CRO ADRIATIC > Udruga mladih robotičara > Zoran Vukić, mentor >

Antonio Nikolić, kapetan

kategorija: SOCCER LIGHT SECONDARY                                                             

■  ŠKOLSKA  KNJIGA > Robofreak i HDR > Zoran Pribičević, mentor >

Roko Parać, kapetan

kategorija: ON STAGE PRIMARY              

■  ROCKY > Robofreak > Ivica Kolarić, mentor

Martin Peček, kapetan

kategorija: ON STAGE SECONDARY        

■  ZAGORSKI DANCERI > I OŠ Varaždin > Ivica Kolarić, mentor

Nera Kuzminski, kapetan

kategorija: CO SPACE PRIMARY

 CROTWINS > RIK Nuštar i OS Zrinskih Nuštar > Mirko Janjić, mentor

Ivan Janjić, kapetan

kategorija: CO SPACE SECONDARY        

■  CONNECT IT JUNIOR > Srednja škola Ludbreg > Željko Posavec, mentor

Antonio Vlahović, kapetan

...........

Jelka HRNJIĆ, Fotografije: Facebook | Željana SLAVIČEK

Vezani članci
Školski portal: 4 zlata, 2 srebra i 2 bronce robotičara iz Austrije

4 zlata, 2 srebra i 2 bronce robotičara iz Austrije

Bilo je ovo zaista veliko međunarodno nadmetanje ekipa mladih robotičara…

Školski portal: Skupio 100 tisuća dolara za igraću konzolu

Skupio 100 tisuća dolara za igraću konzolu

Kada je krenuo s projektom "uradi sam" retro igraće konzole…

Školski portal: Slovarica mojega kraja

Slovarica mojega kraja

Na natječaj je prijavljeno dvjestotinjak radova. Primili smo čitavo bogatstvo…

Slovopis
e priručnik
Preuzimanje digitalnih udžbenika
Preuzimanje višemedijskih materijala
Preuzimanje višemedijskih materijala za srednju školu
E-priručnik Tehnička podrška
Lente vremena
Školski portal: Nastavak uspješnog projekta 'Znanje je cool'

Nastavak uspješnog projekta 'Znanje je cool'

Grad Vukovar je u Proračunu za…

Školski portal: Čitanje ne poznaje granice / Branje ne pozna meja

Čitanje ne poznaje granice / Branje ne pozna meja

Knjižničari žele učenicima približili ljepotu pisane…

Školski portal: 4 zlata, 2 srebra i 2 bronce robotičara iz Austrije

4 zlata, 2 srebra i 2 bronce robotičara iz Austrije

Bilo je ovo zaista veliko međunarodno…

Zašto su učitelji tako umorni

Zašto su učitelji tako umorni

Ako ste poput većine učitelja koje…

E-priručnik Školske knjige

E-priručnik Školske knjige

E-priručnik jest predivan digitalni svijet koji…