Pljesak molim
TAJLAND: 56. MATEMATIČKA OLIMPIJADA
Hrvatski olimpijci vraćaju se s najboljim rezultatom do sada
objavljeno: 16. srpnja 2015.

Hrvatski olimpijci su u konkurenciji 104 zemlje i 577 natjecatelja, osvojili najbolje do sada – 15. mjesto.

Naši su mladi matematičari još su jednom potvrdili  svoj talent.  Sa 56. Međunarodne matematičke olimpijade vraćaju se:

• Adrian Beker, 2. razred,  XV. gimnazije Zagreb okićen zlatnom  medaljom  s ostvarenih 29 bodova.
  • Petar Orlić, 3. razred,  XV. gimnazije Zagreb, dolazi kući sa srebrom
  • Daniel Paleka, 3. razred, Gimnazije Franje Petrića  iz Zadra, također je zaslužio srebrnu medalju, kao i
  • Kristian Štefanec, maturant XV. gimnazije Zagreb, također je srebrni
  • Ivan Lazarić iz  Gimnazije Pula osvojio je brončanu medalju,
  • Lukas Novak iz Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec ovog puta ostao je bez medalje

Selfie s otvaranja 56. Međunarodne matematičke olimpijade [IMO 2015.] – Kristijan Štefanec, Adrian Beker, Daniel Paleka, Kristina Ana Škreb, Petar Orlić, Lukas Novak i Ivan Lazarić na lokaciji Chiang Mai, Thailand

.

Medalje su ‘v žepu’… veselju nema kraja!!!!

…………………

Tijekom  12 dana natjecanja hrvatski su predstavnici u Tajlandu rješavali šest matematičkih problema. Najbolje su riješili četvrti zadatak, ali u trećem i posljednjem su ostvarili ukupno četiri boda pa su izgubili utrku za ulazak među deset najboljih srednjoškolskih matematičara na svijetu.

U borbi za vrh bilo je jako gusto.

Prvo mjesto zauzeli su Amerikanci sa 185 bodova, a srednjoškolcima iz Kine nedostajalo je samo četiri boda. Treća je bila Korea sa 161 bodom. Bolji rezultat od Hrvatske su osvojile uglavnom zemlje dalekog istoka, a od europskih zemalja samo Rusija, Ukrajina, Rumunjska i Francuska.